Luottamushenkilöt

Tomi Immonen

valtuutettu, kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja, valtuustoryhmän puheenjohtaja

Yhteystiedot:

tomi.immonen@nulllaukaa.fi
Laukaa

Arto Åkerman

valtuutettu, kunnanhallituksen jäsen

Yhteystiedot:

arto.akerman@nulllaukaa.fi
Lievestuore

Tommi Leppänen

valtuutettu, valtuuston 2. varapuheenjohtaja, Äänekosken ammatillisen koulutuksen kuntayhtymän tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja

Yhteystiedot:

tommi.leppanen@nulllaukaa.fi
040 839 4344
Lievestuore

Joona Hintikka

valtuutettu, lupa- ja valvontalautakunnan puheenjohtaja, valtuustoryhmän sihteeri

Yhteystiedot:

joona.hintikka@nulllaukaa.fi
Laukaa

Petri Valkonen

valtuutettu, sivistyslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

petri.valkonen@nulllaukaa.fi
Vihtavuori

Amanda Vilhunen

valtuutettu, teknisen lautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntavaltuuston varajäsen

Yhteystiedot:

amanda.vilhunen@nulllaukaa.fi
Kuhaniemi

Tomi Koskela

valtuutettu, tarkastuslautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, valtuustoryhmän varapuheenjohtaja

Yhteystiedot:

tomi.koskela@nulllaukaa.fi
040 575 6371
Leppävesi

Olli Pekka Puttonen

varavaltuutettu, keskusvaalilautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

olli.puttonen@nulllaukaa.fi
Laukaa

Tommi Pesonen

varavaltuutettu, keskusvaalilautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

tommi.pesonen@nulllaukaa.fi
Laukaa

Lasse Häkkinen

varavaltuutettu, kunnanhallituksen varajäsen, Keski-Suomen sairaanhoitopiirin valtuuston varajäsen

Yhteystiedot:

lasse.hakkinen@nulllaukaa.fi
Laukaa

Kari Haapala

varavaltuutettu, perusturvalautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

kari.haapala@nulllaukaa.fi
Laukaa

Ilpo Oksanen

varavaltuutettu, teknisen lautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

ilpo.oksanen@nulllaukaa.fi
Vihtavuori

Mia Korppi

varavaltuutettu, tarkastuslautakunnan varajäsen, Keski-Suomen sairaanhoitopiirin valtuuston jäsen, Keski-Suomen liiton tarkastuslautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

mia-riitta.korppi@nulllaukaa.fi
Vihtavuori

Tanja Kainulainen

varavaltuutettu, kunnanhallituksen varajäsen, Äänekosken ammatillisen koulutuksen kuntayhtymän tarkastuslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

tanja.kainulainen@nulllaukaa.fi
Lievestuore

Tommi Kalmari

varavaltuutettu, kiinteistötoimitusten uskottu mies

Yhteystiedot:

tommi.kalmari@nulllaukaa.fi
Vihtavuori